מעקה מדרגות

מעקה מדרגות לבתים פרטיים

יש לכם בבית מדרגות כבר מספר שנים, אך כעת הצטרף ילד חדש למשפחה או שהחלטתם להפוך את גרם המדרגות לבטוח יותר. הדרך הטובה לעשות זאת היא באמצעות התאמה של המעקה לילדים. אנו מייצרים מגוון רחב של מעקות מכל הסוגים, החל ממעקה זכוכית שקוף המאפשר ליצור חלל בטוח שמונע נפילה לצד המדרגות, ועד למעקה עשוי עץ או מתכת המוצב בצידן של המדרגות כדי שניתן יהיה לאחוז בו בעלייה או בירידה.

מעקה כאלמנט עיצובי ופונקציונלי

מעקה המדרגות יכול להיות הן כדי לעצב את המדרגות והן כדי לעמוד בדרישות החוק. בדרך כלל המדרגות יהיו ממוקמות ליד קיר אחד לפחות, ואז המעקה צריך למנוע נפילה מהצד השני. לכן מתקינים את המעקה בצד המרוחק מהקיר. אם יש שני קירות לצד המעקה והמדרגות קטנות מרוחב של שניים וחצי מטרים, חוקי למקם רק מעקה אחד הצמוד לאחד הקירות. מבחינה עיצובית יתכן ותעדיפו ליצור מראה אחיד ולמקם שני מעקות.

ייצור והתאמה של מעקות מכל חומר

אנו מייצרים מעקות בהתאמה אישית לכל גרם מדרגות. מעקות אלה יכולים להיות עשויים: זכוכית, מתכת, עץ או שילוב של מספר חומרים. מעקות למדרגות בבית פרטי יהיו בדרך כלל מעוצבים, ויתאימו לעיצוב הכולל של הקיר שסמוך למדרגות וכן של המדרגות עצמם. את המעקה אפשר לבנות בצורה עגולה, או כפס צר מלבני, חצי עיגול וצורות נוספות, כל עוד ניתן לאחוז במעקה בצורה נוחה כאשר עולים ויורדים במדרגות.

כמה מדרגות מחייבות מעקה?

מפתיע לדעת, אך החוק מציין במפורש כי שלוש מדרגות לפחות נחשבות גרם מדרגות ולכן מחויבות במעקה. אם יש רק מדרגה אחת או שתיים בתוך הבית, אין חובה להציב מעקה, אך כמובן ניתן למקם מעקה צמוד לקיר כדי למנוע תאונה.

בדירות שכורות ובתים פרטיים שבהם יש מדרגות, חשוב להתקין את המעקה כדי למנוע “אחריות שילוחית”. אם דייר נפל במדרגות הוא עשוי לתבוע את בעל הבית אם לא הותקן מעקה יציב בנכס. לכן, מומלץ למצוא את המעקה המתאים ולמנוע עוגמת נפש. לקבלת יעוץ מקיף ואפשרויות שונות למעקי מדרגות אל תהססו לפנות אלינו.

גלריית תמונות - מעקה למדרגות

לייעוץ מקצועי והצעת מחיר, השאירו פרטים:

שעות הפעילות 8:00 – 17:00

כתובת: רחוב בצלאל 1, חולון