עיצוב מדרגות

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לעיצוב נכון של הבית, ולא רק מבחינה פונקציונלית אלא גם מבחינה אסתטית, וטוב שכך. בין כלל המשתנים שיש לקחת בחשבון כאשר מדברים על עיצוב מדרגות או עיצוב פנים בכלל, תוכלו להיתקל לא אחת בביטויים כמו “ניצול מקום נכון”, “עיצוב חלל ומרחב”, ואפילו “אנרגיות” שיש בבית – לא בהכרח מבחינה מיסטית, אלא בעיקר מבחינת ההתחשבות בבני הבית – בגילם, מצבם, עיסוקיהם והשלב שבו הם מצויים בחייהם. אז למה בדיוק מתכוונים כשמדברים על עיצוב חלל – ואיך בוחרים עיצוב מדרגות נכון שייקח בחשבון את כל המשתנים הללו? הנה כמה רעיונות מקוריים וקסומים לשילוב דוקא בחלל הקטן שמתחת לגרם המדרגות בבית.

למה לנצל את החלל שמתחת למדרגות?

קודם כל, למה לא? אך הרבה מעבר לכך, עיצוב החלל שמתחת למדרגות כך שישמש כמקום אחסון או למטרות אחרות – עשוי לשמש את ההבדל שבין בית סתמי וחסר אופי לבית שוקק חיים, מסתוריות וקסם, המעורר השראה לא רק בקרב ילדים אלא בקרב כל יושבי הבית, ללא יוצא מן הכלל. גם אם אתם מתכננים להשתמש בחלל הזה כארון בלבד, עדיין תוכלו לנצל את ההזדמנות ולהפוך אותו ליפיפה וחד פעמי בעיצובו – בזכות משחקי תאורה עמומה נכונים, בזכות מדדים כמו עומק הארון ועיצוב המבואה אליו, וכל שכן פרמטרים מובנים מאליהם כמו צורה, צבע, גודל, חומרי גלם וטקסטורה.

אז מה מתחשק לכם לשלב מתחת למדרגות בבית?

הנה רק חלק קטן (ולא מייצג) של הרעיונות שלנו לעיצוב החלל מתחת למדרגות:

  • מדפי עץ בצורת שתי וערב (או כל צורה אהובה אחרת) המשמשים ככוורת אחסון רב תכליתית
  • ארון שכולו מגירות – למשחקים, ליצירה, לעיתונים ולכל תחביב אחר
  • פינת עבודה שקטה ואינטימית
  • מחסן כלי עבודה
  • מלונה מלכותית ומפנקת לכלב
  • הצבת אוהל אינדיאני – המשמש למשחק, לפינת רגיעה, למנוחה או סתם לרגעים של שקט

זוהי רשימה חלקית בלבד, המייצגת רעיונות נבחרים. יחד איתכם נוכל לבחור בעוד שלל אפשרויות נוספות, המותאמות אליכם באופן מיוחד – ותוך התחשבות בכל המשתנים החשובים: בני הבית ואופיים, עיצוב הבית הכולל, פינת העבודה עצמה וכמובן המחשבות שלכם. יחד איתכם נחשוב על כל האפשרויות העומדות לרשותכם, ומתוכן נזקק את הטובה והמתאימה לכם ביותר – עד לביצוע מושלם ויפיפה של עיצוב מדרגות כולל – מהנחת הבסיס הראשוני ועד לאחרון הגימורים.