מדרגות פנים

עיצוב מדרגות פנים לבית פרטי

בתים פרטיים רבים כוללים יותר ממפלס אחד. חלק בלתי נפרד מעיצוב החלל שבהם, קשור לבחירה כיצד יראה גרם המדרגות המפריד בין המפלס התחתון לעליון. בנוסף, פעמים רבות יש קומה נוספת, מרתף או עליית גג שגם אליהם ניתן להגיע באמצעות מדרגות. עיצוב מדרגות פנים הפך להיות חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית והוא גם מוסיף נופך יוקרתי לחלל. אנו רואים בארמונות ובאחוזות גרמי מדרגות רחבים, וכמעט בכל סרט מאותה תקופה שבה המדרגות הוצבו בכוונה מול דלת הכניסה והן חלק מהרושם הראשוני שמקבל אורח בבית.

איך נראים גרמי המדרגות המודרניים?

בבתי המודרניים חלק מגרמי המדרגות מוסתרים מאחורי קיר גבס, ואחרים מוצמדים לקיר תוך שימוש בקיר עצמו כבסיס. כך, ניתן ליצור את התחושה הנקייה המיוחדת שמעניקות מדרגות צפות, אריחי שיש המוצבים על יד הקיר ובלוקים גדולים של עץ ההופכים לדרך המהירה והנוחה לעלות לקומה מעלה או לעשות את דרככם לפטיו החוצה.

מדרגות לבית פרטי צריכות לעמוד במגוון רחב של תקנים כדי שיהיו בטוחות לעלות עליהן. בדרך כלל לא נפגוש יותר את המדרגות הצרות שקשה לעלות ולרדת מהן. דמיינו מדרגות אלה כאשר מתארגנים ליציאה עם נעלי עקב, תיק עם מחשב נייד או מזוודה. לכן, מהנדסים מתכננים את המדרגות כדי שאורכן ורוחבן יתאים בצורה אופטימלית למבנה הגוף והן יתאימו הן לילדים עם כפות רגליים זעירות והן למבוגרים עם מידת נעליים גדולה.

מדרגות בעיצוב אישי במיוחד עבור החלל הביתי שלכם

לאור הצורך המיוחד בהתאמת מדרגות לחלל הביתי בצורה מדויקת מאד, אנו מציעים ללקוחותינו עיצוב אישי המותאם במיוחד עבור הבית שלהם. לאחר מדידות מדוקדקות, אנו יכולים לסייע ולתכנן כמה מדרגות יהיו חלק מכל גרם מדרגות, כיצד לחלק את החלל אם יש צורך בבניית מדרגות בפינה ואיזו צורה לשוות למדרגות.

כאשר מתכננים את המדרגות בבית יש להתחשב בעיצוב הכללי, במקום שיש למדרגות וכן בגובה המפלס שאליו המדרגות יגיעו. לאחר מכן, ישנם שיקולים כמו תקציב ועמידות החומרים בהם עושים שימוש. יש חברות המוכרות מדרגות מעץ פשוט שאינו מחזיק מעמד לאורך זמן. אנו מקפידים להשתמש בחומרי גלם עמידים, כדי שהמדרגות שהתקנתם בבית יוכלו לשרת אתכם לאורך שנים רבות.

לסיכום, כאשר מעצבים מדרגות פנים לבית פרטי, חשוב לקחת בחשבון הן את גודל החלל כולו והן את המקום שתרצו להקדיש לגרם המדרגות בתוך חלל זה. נסו לדמיין כיצד הבית יראה עם מגוון סגנונות עיצוב וכך תוכלו למצוא את הסגנון המתאים לכם ביותר. מומחי העיצוב שלנו, בעלי ניסיון של שנים רבות מלווים בעלי בתים רבים בתכנון מרחב הפנים. החל מבחירת סוג המדרגות ועד לקביעת התוואי שבו יעברו עד הקומה העליונה. תופתעו לגלות איך שינוי קל בעיצוב המדרגות משנה לחלוטין את הדרך שבה מעוצב הבית כולו.

סוגי מדרגות פנים

מדרגות פנים מרחפות

אחד מסוגי המדרגות המרשימים ביותר הוא מדרגות פנים מרחפות הנראות כאילו הן ממש צפות באוויר. מדרגות אלה מחוברות לקיר באמצעות מוטות נסתרים, וביניהן יש רווח כך שהן לא מחוברות האחת לשנייה כלל. תכנון מדרגות מסוג זה דורש ידע מקצועי כדי להבטיח התקנה בטוחה ויציבה. היתרון המרכזי בשילוב של מדרגות מרחפות בבית פרטי או בדירה הוא שהן לא משתלטות בנוכחותן על המרחב וכך נוצר מראה קליל, פתוח ויוקרתי. אומנם המדרגות מרחפות, אך עדיין ניתן לשלב לצידן מעקה שאותו אפשר לעצב בשלל דרכים מרשימות לא פחות.

מדרגות פנים ספירלה

סוג נוסף של מדרגות פנים בעל קסם מיוחד הוא מדרגות ספירלה. במדרגות מסוג זה משתמשים לרוב כאשר שטח החלל מוגבל באופן יחסי, והשילוב של מדרגות אלכסוניות אינו מתאפשר או אינו תואם עיצובית. בניגוד לדעה הרווחת אין הכרח לעצב את מדרגות הספירלה בצורה מעוגלת אלא אפשר לתכנן אותן בצורת מלבן, מרובע ואף משולש. הכל נעשה בהתאמה מרבית הן לחלל והן לבני הבית שישתמשו במדרגות על בסיס יומי.

מדרגות פנים מברזל ועץ

הסוג הבא מתייחס לשילוב האסתטי במיוחד בין ברזל לבין עץ אשר יוצרים יחד דיוק עיצובי מאין כמוהו. מדרגות פנים מברזל ועץ מורכבות למעשה מבסיס ברזל אשר תומך במדרגות העשויות מעץ. הברזל מוסיף למדרגות מראה מודרני וחדשני, במיוחד משום שניתן לעצב את החומר במגוון צורות יצירתיות ובלתי שגרתיות. העץ לעומת זאת מביא עימו את החום הביתי, את החיבור לטבע ולשורשים וניחוח כפרי. החיבור בין השניים רק מרחיב את מנעד האפשרויות שעומדות בפניכם ומבטיח חוויה ויזואלית מושכת ומתוחכמת.

מדרגות פנים מעוצבות

בימינו הולכת וגוברת ההבנה שהמדרגות בבית אינן נועדו אך ורק לשרת אותנו מבחינה פרקטית, אלא יש לשלבן במראה הכללי של הבית. מדרגות פנים מעוצבות היטב יכולות לעשות שינוי מהותי בחלל ולהוות את ההבדל שבין מטרד חזותי להרמוניה. בייחוד בעידן המודרני שבו ניתן להיוועץ באנשי מקצוע ומומחים כיצד להגיע אל היעד הנכסף, אין כל סיבה להתפשר על עיצוב מיושן שסותר את הנראות של שאר הפרטים בבית שהקדשנו מזמננו ומכספנו כדי להתאים לטעם האישי שלנו.

תמונות של מדרגות פנים מעוצבות לבית פרטי

מדרגות פנים לעיצוב הבית

יש מי שרואה בעיצוב הבית מטלה קשה ש”צריך” למלא, ויש מי שהופך אותה להזדמנות אמיתית ומהנה – מתוך ההבנה שזהו המקום לבטא את הרעיונות והמחשבות היצירתיים והאישיים ביותר ולהראות אותם לכל מי שאי פעם יבוא בשערי הבית, בעתיד הרחוק והקרוב. לכן, כשאתם ניגשים למלאכה בפעם הראשונה, כדאי לקחת בחשבון שהעיצוב שתבחרו יישאר ככל הנראה לאורך שנים רבות, ולכן כדאי לקחת החלטות שקודם כל ימשיכו לבטא ולשמח אתכם גם אחרי שנים רבות, ושנית לחשוב על התקופות השונות שיאפיינו את הבית, ובמיוחד על גילאי האנשים שיגורו בו והשלבים השונים בחייהם, שככל הנראה יהפכו לחלק מהשגרה במקום לאורך הזמן.

איך בוחרים מדרגות פנים לבית?

מדרגות פנים הן אחד האזורים החשובים ביותר בעיצוב הבית, ולא בכדי יש מי שמתייחסים אליהן כאל חלל נפרד בפני עצמו, מאחר ובבחירה שלהן מתעוררות הרבה מאד שאלות עיצוביות ופונקציונליות – הנוגעות לאיכות חומרי הגלם, לצבעים, לטקסטורות, לגימורים, לאלמנטים דקורטיביים נוספים וכמובן גם לבטיחות ולעמידות לאורך זמן. לעשה בבחירתן הסופית של המדרגות יכולים להיות מעורבים מספר גורמים ואנשי מקצוע מלבדכם – כמו קבלן הבניה או השיפוצים, אדריכל ומהנדס, וככל ששילוב המדרגות ייעשה באזור מורכב יותר בבית, או שלחלופין הרעיון שלכם יהיה יותר מקורי – כך סביר להניח שתצטרכו להתייעץ עם יותר גורמים, כדי להבטיח שהחלום שלכם יתגשם בדיוק בצורה הנכונה וכפי שאתם רוצים.

מה האפשרויות?

כאשר אנו ב- PROLENCO ניגשים לשאלת עיצוב המדרגות, ובמיוחד כאשר אנו עורכים את סיעור המוחות הראשוני עם הלקוחות שלנו, אנו שואלים אותם בראש ובאשונה את כל השאלות הבסיסיות, הנוגעות בכמה שיותר תחומי גג: צורת המדרגות (לולייניות, ישרות או מחולקות לאגפים), אורך הגרם הרצוי ואורך כל מדרגה לחוד, חומרי גלם, צבעים וגימורים – כל אחת ואחת מהשאלות הללו פותחת פתח לאינסוף אפשרויות, ויחד, צעד אחד צעד, אנו מגיעים עם כל לקוח ולקוח לתוצאה הרצויה. אין עבודה היוצאת מבית המלאכה של PROLENCO שאנו לא גאים בה, מפני שכל התקנה וכל בית הוא חלום עיצובי המבקש להגשים את עצמו, ואנו רואים בעבודתנו שליחות שנועדה לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

לא בטוחים? פנו אלינו ותגלו את סוד הקסם

אתם מוזמנים להתרשם ממבחר העבודות שלנו באתר, ולפנות לאנשי הצוות המסורים שלנו כדי לשמוע על עוד רעיונות והתאמות אינדיבידואליות לחלום שלכם. אנו מתמחים בהתקנת מדרגות פנים וחוץ לכל סוג של עיצוב ורעיון, ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה ופניה.

צרו איתנו קשר

שעות הפעילות 9:00 – 17:00

כתובת: רחוב בצלאל 1, חולון