אילו מדרגות ומעקות הולכות לככב בבתי יוקרה השנה?

לגרם המדרגות בבתים פרטיים יש מוטיב ממכר, חלקם מזכירים לנו יצירת אמנות של ממש וחלקם צפים באלגנטיות בחלל מבלי להותיר אף עין אדישה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך גם גרם המדרגות מקבל כבוד משלו, ממש יחס מועדף כמו בבניית המטבח עם דגש על הניואנסים הקטנים שעושים את ההבדל.
אז יצאנו לבדוק מהם הטרנדים והמגמות בתחום,
חזרנו פעורי פה.

מדרגות ומעקות

על פי תפיסתם של אדריכלים ומעצבי פנים, גרם המדרגות בבתים פרטיים הוא גולת הכותרת בעיצוב חללים גדולים. גרם המדרגות תופס מקום נכבד בחלל, ולכן יש להתייחס אליו בהתאם. מלבד העיצובים המרשימים, גרם המדרגות חייב להיות נוח ולהתאים בקפידה לאופי הדיירים מבחינה פונקציונאלית, אבל אם אפשר לשלב עיצוב אדריכלי מושלם לצד נוחות, מי אנחנו שנסרב.

גרם המדרגות לובש יוקרה מסוג אחר

קלאסיות, צפות, ספירלה, חיתוכי לייזר, עם מעקות עץ או זכוכית – הם רק חלק מהטרנדים הנפוצים בתחום, אולם נראה שבשנת 2019 גרמי המדרגות ילבשו יוקרה מסוג אחר. הזכוכית המוכרת המותירה את החלל חשוף ופתוח ומדרגות הבטון יצאו מהאופנה, ואת מקומם תפסו בגאווה טרנדים חדשים.

"כיום אדריכלים, מעצבים ובעלי בתים פרטיים מחפשים מדרגות מסוג שונה, במראה אמנותי מפוסל ופחות מעקות זכוכית קרירות, אלא יותר גוונים חמים כמו חיתוכים מיוחדים, פלדה חשופה ושילוב חומרים ייחודיים שלא הכרנו עד היום".

כך מסכם סתיו פרולנקו הבעלים של 'Prolenco', חברה פורצת דרך הבונה
מדרגות יוקרה לבתים פרטיים.

מדרך עץ, אלומיניום ונגיעות זכוכית

מדרגות המשלבות מדרך עץ הן אחד הטרנדים האחרונים בתחום עיצוב המדרגות, עץ הוא חומר חמים תרתי משמע, גם מוליך חום וגם בעל מראה כפרי חמים המזכיר לנו בתי יוקרה בסגנון אירופי. כיף להתהלך ברגליים יחפות על עץ, וזאת ביחס לבטון הקריר, או מדרגות הפלדה, ולכן רבים מוצאים בעץ עניין רב. המעקות שישתלבו נהדר עם מדרגות עץ הם אלומיניום הנחשב לחומר קל וסולידי, ונגיעות זכוכית שיקנו שיק למראה הכללי.

פלדה חשופה עם סטייל משלה

פלדה חשופה מציגה את החומר באופן פשוט, אך עם הרבה שיק וסטייל. מדרגות מפלדה יוכלו להתפתל סביב קיר בטון חשוף ולהציג מראה קלאסי המתאים לבתים בעיצוב מינימליסטי-מודרני. ניתן למצוא גוונים שונים של מדרגות פלדה כמו פלדה מושחרת או פלדת קורטן בגוון חלודה, המשתלבים היטב עם עיצובים נקיים, ומקנים לחלל מראה אסתטי שאין דומה לו. טרנד מעניין נוסף הוא שילוב ספריות ברזל כחלק מגרם המדרגות, כזה שבולט בצורה בלתי נתפסת. 

מדרגות מרחפות באלגנטיות בחלל

מדרגות מרחפות שורדות מידי שנה את הסלקציה, ועדין מקבלות מקום של כבוד ברשימת הטרנדים האחרונים. גם בשנת 2019 נראה יותר מדרגות מרחפות בחלל במראה שלא פחות מעוצר נשימה ובלתי מורגש. אין ספק שמראה הריחוף המדובר מגדיר מחדש את ניצול החלל על ידי תליית המדרגות על הקירות, ללא שימוש בקונסטרוקציה תחתונה. המדרגות תהיינה עשויות לרוב מעץ קליל ואיכותי והן ירחפו בקלילות אלגנטית חסרת משקל בחלל.

חיתוכי לייזר ומשרביות אותנטיות

חיתוכי לייזר ו-CNC  אומנם מוכרים לנו מרהיטים שונים, אך נראה שבשנה
החדשה הם יככבו גם
בגרם המדרגות. גם משרביות ישמשו כמעקות עם אלמנט עיצובי מרשים הלקוח מתקופת העבר, אך עם טוויסט מודרני. מעקות עם חיתוכי לייזר הופכות למחיצה אסתטית עם יתרון ויזואלי מרשים. מובן שניתן לשלב לסגנון זה גם חומרים נוספים כמו זכוכית, פליז, מתכת יוקרתית ועוד.

מדרגות עגולות ספירליות - סוג של פסל אמנותי בבית

מסתבר שגם השנה נראה את מדרגות הספירלה, אך הפעם נראה אותן במראה מפוסל, ממש כמו פסל אמנותי בחלל העשוי משילובי חומרים שונים כמו פלדה ושילוב עץ או בלי עץ.

מעוניינים לעצב גרם מדרגות יוקרתי? השאירו פרטים ויועץ מקצועי מטעם חברת פרולנקו יחזור אליכם עם הצעה משתלמת >>>